Zeybek oynayan 'robot efe' birinci oldu

2008-06-20 00:22:00

Egeli olarak gerçekten çok hoşuma gitti,duygulandım ,bir demir parçası der geçersiniz ;ama sanki müziği hissediyor, hareketleri yaparken.bravo ,mucitlerinin başarılarının devamını dileriz.türkler de ne beyinler var,kıymetini bilmek gerek, kıymet vermek gerek.Tebrikler,izlemeyenler mutlaka videoyu aşağıda linki var tıklayıp izlesinler harika gerçekten.
 Abbas Güçlü’nün Kanal D’de hazırlayıp sunduğu Bizim Mucitler’in Türkiye finali dün Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde gerçekleşti. 150 bin YTL’lik büyük ödülü zeybek oynayan Efe Robot ile kitaplardaki kahramanlarına sanal ortamda hayat veren Canlı Kitap pojesi kazandı.

Efe Robot, hem salonu dolduran öğrencilerin hem de ekran başındaki izleyicilerin büyük ilgisini gördü. Yayınlandığı saatin en çok izlenen programı oldu.

Doğu Anadolu Bölgesi yarıfinal birincisi olarak finale kalarak Türkiye’nin Mucidi ünvanını alan İsparta Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri Eyüp ÇAKI ve Seyit AKPANCAR ‘ın 25 santimlik minik robotu, insanan yaptığı her davranışı taklit edebiliyor. Bir yazılım harikası olarak değerlendirilen ve geliştirilmesi halinde kendinden çok söz ettiriceği söylenen robot, aynı zamanda, geri takla atıyor, şınav çekiyor ve takla atarak merdiven çıkıyor.   

                                                     videoyu izlemek için buraya tıklayınız

19
0
0
Yorum Yaz