tatil için tüyolar

2008-06-14 22:16:00
Tatile giderken sakın unutma!

Yaz geldi. Çok uzun bir aradan sonra uzak diyarlara doğru yola çıkacaksınız. Uçağınız akşamdı öyle değil mi? O halde valiz hazırlamak için daha çok vaktiniz var.
İşte tatilinizi daha eğlenceli ve sorunsuz geçirebilmeniz için yanınına almanız gereken şeyler.
Okuyun tatiliniz boyunca rahat edin!
Şemsiye


Gittiğiniz yere göre değişebilir fakat eğer yazı ve kışı sürekli yağışlı geçen bir bölgeye gidiyorsanız tedbirli olmakta yarar var. Şemsiyeyi unutmayın. Özellikle de kültür turizmi yapıyorsanız! Yoksa müzeleri gezerken sudan çıkmış balığa dönebilirsiniz. Bunu da herhalde istemezsiniz...
iPod / Cep telefonu / Kamera şarj aleti


Eğlenme eylemini müziksiz düşünemezsiniz herhalde. iPod'unuzu yanınıza almayı zaten unutmazsınız. Fakat şarj aletini unutma riskiniz yüksek. Hatta telefonunuzun ve her anınızı ölümsüzleştireceğiniz kameranızın şarjını.... Gerçi yeni teknolojik gelişmelerle birlikte tedbirli kullandığınız taktirde telefon şarjınız 10 güne kadar idare edebiliyor fakat siz yine de aptallık etmeyin. Yanınıza mutlaka şarj aletlerinizi alın. Yoksa mazallah güneş enerjisine ihtiyacınız olabilir!
Kredi kartlarıTatiliniz boyunca sürekli otel içinde pineklemeyeceksiniz. Şüphesiz dışarı çıkıp gezeceksiniz. Turlarınız sırasında kafanız rahat ve kaygısız harcama yapabilmek için mutlaka yanınıza en az iki kredi kartı alın. Bir kartınız bozulursa diğeri yanınızda yedek olarak kalsın. Nakit paranız her zaman yeterli olmayabilir.
Mantar ve egzama kremleri


‘Olmazsa olmaz' değil ama gerekli. İnsanların toplu halde yaşadıkları yerlerde genellikle bulaşıcı deri hastalıkları da çabuk yayılır. Eğlenmeye gidip hastalık kapıp dönmeyin. Mantar kreminiz yanınızda mutlaka olsun...
Ha bir de tatil de sakın ha sakın salam sosis türü şeyleri fazla kaçırmayın ,hele ki ilk günlerden,hele ki tatiliniz 4-5 günle sınırlı ise,benden söylemesi, sonra kendinizi  wc.nin fayanslarını sayarken bulursunuz. bağırsaklarınızı bozmayın.Tatil rsmen haram olur size. iyi tatiller şimdiden gidecek herkese.

56
0
0
Yorum Yaz